تبلیغات
آموزش دروازه بانی فوتبال|دروازه بان - چرا دفع شوت‌های چرخشی برای دروازه بانان مشكل است؟

آموزش دروازه بانی فوتبال|دروازه بان

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش دروازبانی فوتبال برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش دروازبانی فوتبال

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  10000 تومان!          شماره مجوز: ۱۵۵/۸۹۱۳۲

با استفاده از این مجموعه جزو ستارگان دنیای فوتبال و دروازه بانان خواهید شد

چرا دفع شوت‌های چرخشی برای دروازه بانان مشكل است؟
چرا دفع شوت‌های چرخشی برای دروازه بانان مشكل است؟


تحقیقات جدید نشان می‌دهد قوه بینایی انسان در زمینه شناسایی جهت حركت منحنی شكل توپهایی كه علاوه بر حركت انتقالی، دارای چرخشی وضعی سریع نیز هستند، ناتوان است، و همین مساله است كه دفع شوت‌های چرخشی را مشكل می‌سازد.

گزارش "نیوساینتیست"، به نقل از محققان دانشگاه "كویین" انگلیس حاكی است كه سامانه بینایی انسان نمی‌تواند جهت حركت منحنی شكل توپهایی را كه در حین حركت به سرعت به دور خود نیز می‌چرخند، تشخیص بدهد و این همان علتی است كه به طور مثال در بازی فوتبال دفع شوتهای چرخشی (به اصطلاح كات دار) برای دروازه‌بانان بسیار مشكل است.

"كتی كریگ" محقق این دانشگاه پس از مشاهده شوت چرخشی یكی از بازیكنان فوتبال تیم كشور برزیل در یك مسابقه كه در عین ناباوری همگان وارد دروازه حریف شده بود، تصمیم گرفت این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

بقیه در ادامه مطالب
وی بدین منظور میزان توانایی بازیكنان باتجربه فوتبال در زمینه تشخیص جهت حركت توپهای دارای چرخش وضعی سریع را مورد بررسی قرار داد و برای این كار از یك سامانه شبیه‌سازی رایانه‌ای برای نمایش تصاویر مجازی شوتهایی كه توپ در آنها با سرعت ? ????دور در دقیقه به دور خود می‌چرخید، بهره گرفت.

نتایج این مطالعه نشان داد كه حتی بازیكنان با تجربه نیز نمی‌توانند تاثیر چرخش وضعی توپ، بر جهت حركت توپ در فضا را پیش‌بینی كنند.

به گفته فیزیكدانان، حركت وضعی توپ سبب پیدایش نیروی موسوم به نیروی "مگنس"(? (MAGNUS?و شتاب گرفتن توپ متحرك می‌شود. بررسی‌های انجام گرفته در این آزمایش نشان می‌دهند كه مغز انسان نمی‌تواند تاثیر نیروی "مگنس" بر جهت حركت توپ را پیش‌بینی كند و این درحالی است كه به طور مثال مغز انسان به خوبی قادر است تاثر نیروی جاذبه بر جهت حركت اجسام متحرك را درك كند.

به گفته "كریگ"، نیروی جاذبه همواره در طبیعت وجود داشته و به همین علت مغز انسان برای درك تاثیر آن بر جهت حركت اشیاء تكامل یافته اما نیروی "مگنس"(نیروی حاصل از چرخش سریع یك جسم در حال حركت به دور خود) به صورت طبیعی در طبیعت نادر است و به همین علت مغز انسان برای درك اثر آن تكامل پیدا نكرده‌است. 

[ 12:48 ب.ظ ] [ الماس من ]

[ نظرات() ]